4-20 Nisan Şehitler Haftası Kutlama Mesajı

ASİAD Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya’nın ’’14-20 Nisan Şehitler Haftası’’ dolayısıyla yayımladığı mesajında; ’’Vatanı koruma ve onun savunmasında canlarını feda eden bütün şehitlerimizi rahmet ve minnet duygularıyla anıyoruz’’ diye belirtti.

Mesajında; şehitliğin dinimiz ve geleneğimizdeki yerine değinen, ASİAD Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya,  şehitlik makamının en üst mertebelerden biri olduğunu hatırlatarak, “Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.
Türk milleti, bütün imkansızlıklara rağmen milli mücadelesini kazanarak bağımsızlığına sahip çıkmıştır ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temelleri bu büyük zafer üzerine kurulmuştur. Tarihin her döneminde taşıdığı iman ile birçok kahramanlıklar sergileyen ordumuz, askeri ve polisi ile bu vatan uğruna canını hiç düşünmeden vermesini bilmiştir. Ulaştığı şehitlik mertebesi ile her zaman bağımsızlığın en güzel örneklerini göstermiştir.
Aziz milletimiz, kahraman Türk ordusuyla tek bir yürek halinde verdiği bu zorlu mücadele sonucunda elde ettiği barış ve huzur ortamını koruyarak, çağdaş uygarlık yolunda yürümeye devam edecektir.
Bugün de aziz ordumuz, polisimiz ve Mehmetçiğimiz her zaman olduğu gibi yine kahramanlıklar göstererek, ülkemiz ve vatanımızın birliğine ve kardeşliğine uzanan kötü elleri kıracaktır. Kuruluşunda olduğu gibi vatanın kurtarılmasında hayati öneme sahip cemiyetlerimiz vatan savunmasında binlerce kahraman, canlarını vererek şehitlik mertebesine ulaşmışlardır.
Cumhuriyeti ve onun değerlerini korumak, bizlere bu büyük zaferleri ve güzel yurdu armağan eden, canları pahasına bağımsız ve özgür yaşamamızı sağlayan kahramanlarımızı, şehitlerimizi bu duygu ve düşünceler ile rahmet ve minnetle anıyorum” diye kaydetti
ASİAD Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği   
Yücel Yalçınkaya
Yönetim Kurulu Başkanı

Leave A Comment