Proje Geliştirme Destek Masası

Kadınlar, çocuklar, engelli bireyler, yaşlılar, yoksul bireyler, şehit yakınları ve gaziler, Romanlar, sığınmacılar ve göçmenler, geçici koruma altındaki Suriyeliler ile diğer sosyal alanlarda hizmet veren sivil toplum kuruluşları bu çevrimiçi hizmetten faydalanabilir.

Teknik Destek Ekibinin uzmanları aşağıdaki konularda danışmanlık taleplerinizi cevaplamaya hazırdır:

Hazırlanacak Proje Fikri ile İlgili Tanımlamalar / Açıklamalar (ihtiyaçlar, hedefler, hedef grup)
İnsan Kaynakları Mobilizasyonu / Gönüllü Yönetimi
Bütçe Hazırlanması ve Fon Yaratma
Görünürlük, İletişim ve Savunuculuk
Ortakları Belirleme, Paydaşların Analizi, Ağ oluşturma
Proje Teklifi Hazırlama
Hedef Gruplara Sosyal Hizmet Sunumuna İlişkin Tematik Açıklamalar ve Uzmanlık
Yasal Sorunlar
İyi Yönetişim
AB Sosyal Politikaları ve Uluslararası En İyi Uygulamalar

Danışmanlık ve bilgi hizmetleri çevrimiçi olarak sunulmaktadır. Bu nedenle, lütfen aşağıdaki adımları izleyerek kayıt olunuz ve talimatları takip ediniz.

Proje Geliştirme Destek Masası Giriş

Kamu sivil toplum işbirliğinin geliştirilmesi için kullandığımız yardım masasına birazdan giriş yapacaksınız. Yardım masası 4 ekrandan oluşur:

1. Kullanıcı Kaydı Açma: Sisteme giriş yapabilmek için ilk girişte kullanıcı kaydı açmalısınız. Kayıtlı kullanıcılar şifreleriyle kimlik doğrulaması yaparak sisteme girebilir ve uzmanlarımıza soru sorabilir.

2. STK Kaydı Oluşturma: Kimliğinizi doğruladıktan bağlı olduğunuz STK’ya ait bilgi ekranı açılır. Temin edeceğiniz bilgiler proje hazırlık ve işbirliği çalışmalarında veri olarak kullanılmaktadır.

3. Bireysel Kullanıcı Bilgileri: Her bireysel kullanıcı T.C. Kimlik numarasını ibraz ederek sisteme kaydolmak zorundadır. Bu bilgiler sizin veya derneğinizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçmek içindir.

4. Destek Bölümü: Destek talebinizi ilettiğiniz üç aşamalı sayfadır. Yardım talebinizin konusunu seçtikten sonra sizden proje konusunu kısaca açıklamanız beklenmektedir. Son olarak işbirliği ve proje fikrinin detaylandırmanıza yardımcı olan soruları cevaplayıp talebinizi bizlere iletebilirsiniz.

5. Destek masası üzerinden yazılı başvuru yapanlar daha sonraki aşamalarda telefon veya Bakanlığın oluruyla birebir yüz yüze danışmanlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

• Proje Geliştirme Destek Masası Kullanıcı Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız…

• Giriş yapmak için lütfen tıklayınız…

• Kayıt olmak için lütfen tıklayınız…

Leave A Comment