ASİAD Anadolu İş Dünyasından Kudüs Tepkisi

Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği (ASİAD) ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’i İsrail’in başkenti olarak tanımasının ardından Müslüman âleminin çığ gibi büyüyen tepkisine sessiz kalmadı.

Kongre sonrasında yönetim kurulu ile bir araya gelen Çekmeköy’de kısa süre önce kurularak aktif çalışmalarına hız veren Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği (ASİAD) Kudüs gündemi ile bir araya gelerek ABD başkanı Donald Trump’ın almış olduğu karar yok hükmündedir diyerek tepki gösterdi. Sen, Ben, Yok Kudüs var diyen ASİAD dernek başkanı Yücel Yalçınkaya sözlerine şöyle devam etti.
ABD Başkanı Donald Trump’ın kararı YOK hükmündedir
Son zamanlarda tarih bilgisinden yoksun sadece kendi çıkarları doğrultusunda bir açıklama yaparak Müslümanlara karcı ırkçı bir yaklaşımda olan ABD Başkanı Donald Trump tarihi iyi bilmesi gerek.  Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Ne biz ne de İslam alemi bu kararı asla kabul etmiyoruz. Almış olduğu karar yok hükmündedir.
Kudüs bizim kırmızı çizgimizdir
ABD başkanı Donald Trump şımarık bir çocuk edasıyla hareket etmektedir. Ortadoğu’da yeni çatışma alanları oluşturmak ve bölgeyi ateşe atmaktan başka hiçbir amaca hizmet etmeyen bu kararı şiddetle kınıyoruz. Kendi vatandaşlarının bile bu karar tepkisini çekmiştir. Karar, bölgedeki barış sürecine indirilmiş ağır bir darbedir. Mescid-i Aksa ve Kudüs 1.5 milyar İslam nüfusunun kırmızı çizgisidir.

Kudüs işgal altındadır
Söz konusu Kudüs olduğunda Müslüman âleminin kararı bellidir. Trump’ın bölgede zaten son derece kırılgan olan barış ve istikrarı daha da zora sokan bu açıklama tek taraflı ve sorumsuzca bir yaklaşım olarak değerlendiriyoruz. Kudüs işgal altındadır. ABD başkanı Trump’ın kararını tanımıyoruz. Kudüs’ün işgalci Siyonistlerin başkenti olarak ilan edilmesi cüretinde bulunmuş bir eşkıya ordusuna karşı dik duruşun bir Müslüman için namus meselesi olduğunu Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği (ASİAD) olarak buradan hatırlatıyoruz.
Kudüs Filistin’dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır
Kudüs Filistin’in dir, mukaddestir ve Müslümanlarındır. Çekmeköy İş dünyası olarak böyle bir kararı tanımıyoruz.  Ne biz ne de İslam alemi bu kararı asla kabul etmeyeceğiz. Üç semavi dinin de kutsal mekânlarının yer aldığı peygamberler şehri Kudüs’e, İsrail ve ABD’nin hükmetme çabasını herkes görmektedir. Biz böyle bir zulme karşı olduğumuzu hatırlatarak Kudüs Müslümanların başkentidir.

Leave A Comment