Ordulu STK’lardan Binali Yıldırım’a tam destek

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş ve İstanbul AK Parti kurucularından Milletvekili Dr. İsmet Uçma, Ordulu STK ve kanaat önderleriyle iftar programında bir araya geldi. ÇEKBİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yücel Yalçınkaya’nın da komite başkanlığını yaptığı iftar programına iş ve siyaset dünyasından birçok isim katıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr Numan Kurtulmuş, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler ve çok sayıda milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarının da katıldığı iftar programında konuşma yapan Dr. İsmet Uçma, “İnşallah 23 Haziran seçimlerinde İstanbul’dan dünyaya büyük mesajı hep birlikte vereceğiz” dedi.

Ordulu Sivil Toplum Kuruluşları, Kanaat önderlerini ve yöneticileri iftar programında ağırlayan İstanbul AK Parti Milletvekili Dr. İsmet Uçma, 23 Haziran’da yapılacak İstanbul seçimleri için destek istedi.

“İlk defa bir seçim ülke sınırlarını aşarak dünya gündemine oturmuştur”

Dr. İsmet Uçma katılımcılara hitaben konuşmasında şunları söyledi: “Başı rahmet, ortası mağfiret sonu ise cehennemden kurtuluş olan Ramazan ayına bizleri ulaştıran Allah’a hamdolsun. Kıymetli hemşerilerim, bir seçim süreci içerisindeyiz. Ülke tarihimize bir baktığımızda ilk defa bir seçim kendi sınırlarını aşarak dünya gündemine oturmuş durumdadır. Bu nedenle 23 Haziran 2019 İstanbul seçimlerine ilişkin sorumluluğumuz, “Türkiye zor durumda kalsın, Türkiye gelişmesin, Türkiye üretmesin ve her zaman birilerine muhtaç bir ülke olsun” diyenlere karşı bir kat daha artmıştır.”

“Vakit kızarak, küserek geri çekilmek vakti değildir”

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “320 bin kişi geçersiz oy kullanmış. Bunların bir kısmı yanlışlıkla geçersiz, yarısına yakını ise boş oy atmış. İlçe belediyesinde AK Parti’ye vermiş, Büyükşehir’de az vermiş. Geçen 31 Mart’ta bu çok kulağımıza geldi, ‘Bir ders verelim, şöyle bir kendilerine gelsinler.’ Kızmış, bunun hıncını bir şekilde sandıkta alıyor. Kızgınlık, küskünlük ifade eden arkadaşlarımızla şunu söyleyin; Vakit kızarak, küserek geri çekilmek vakti değildir.” dedi.
Kurtulmuş, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) “sandık kurullarının oluşmasında ortaya çıkan ve ispat edilen usulsüzlükler, gayri kanuni durumlar” ve “birleştirme tutanaklarındaki yanlışlıklar, usulsüzlükler, hatalar, yolsuzluklar” gerekçeleriyle İstanbul seçimini yenileme kararı aldığını hatırlatarak, şunları kaydetti:
“Dünyanın her yerinde oylar yeniden sayılabilir, seçimler yenilebilir. Öyle olduğu zaman bu demokrasinin bir parçası olur. Türkiye’de oylar her seçim tekrar sayılır, belki onlarca seçim böyle olmuştur, gerekirse her seçimden sonra yerel seçimlerde yenileme seçimleri olur, o zaman bir şey yok ama İstanbul’da ali cengiz oyunlarıyla bir şekilde sonuçlanmış seçimin sonuçlarını, YSK değiştirince kıyamet kopar.”

“Eksiklerimizi, hatalarımızı düzelterek yolumuza devam edeceğiz”

Numan Kurtulmuş, İstanbul’da 520 bin 839 Ordulu seçmen olduğunu kaydederek, “Bu seçmenlerin hepsiyle her birimizin irtibatları var, tek tek ilgileneceğiz. Her ilçede Ordulu hemşehrimiz var. Büyükşehir Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, İstanbul’daki Ordulu milletvekillerimiz her birimiz hep beraber çalışacağız, herkese ulaşacağız.” diye konuştu.

Leave A Comment