İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım ile kahvaltıda bir araya gelindi

  • Anasayfa
  • Bizden Haberler
  • İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Binali Yıldırım ile kahvaltıda bir araya gelindi


AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İster bir ülkeyi yönetin ister bir şehri yönetin, modern demokrasinin vazgeçilmezi, mutlaka paydaşlarla bir araya gelmek, ortak akılla hareket etmek, sorunlara daha sağlıklı çözümler üretmektir.” dedi.
Yıldırım, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, Ordulu sivil toplum kuruluşlarının (STK) başkan ve temsilcileriyle bir araya geldi.Burada konuşan Yıldırım, sivil toplum kuruluşları, iş alemi temsilcileri ve siyasetçilerle bir değerlendirme toplantısı yapacaklarını söyledi.Toplantıda gerek Ordu’nun ilgili beklentileri gerekse Ordulu hemşehrilerin İstanbul ile ilgili beklenti ve önerilerini dinleme fırsatı elde edeceklerini belirten Yıldırım, “Belediye başkanından yeni dönemde ne gibi beklentileri olduğunu ve belediye başkanı seçilirsek ne gibi hizmetler yapacağımızı şehrin konularıyla ilgili görüş ve düşüncelerimizi paylaşmak amacıyla sivil toplum kuruluşlarıyla sabah programlarına başlamadan toplantılar gerçekleştiriyoruz.” diye konuştu.Yıldırım, İstanbul’un sivil toplum kuruluşları bakımından çok zengin bir il olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:”Hemşehri dernekleri dahil olmak üzere dernek, vakıf, federasyon toplam 23 bin sivil toplum örgütü var. Bunların her biriyle teker teker bir araya gelmek, bu kısa zaman içerisinde pek mümkün olmuyor. O bakımdan iller bazında hatta meslekler bazında zaman zaman sivil toplum örgütleriyle bir araya geliyoruz değerlendirmeler yapıyoruz. İster bir ülkeyi yönetin ister bir şehri yönetin, modern demokrasinin vazgeçilmezi, mutlaka paydaşlarla bir araya gelmek, ortak akılla hareket etmek, sorunlara daha sağlıklı çözümler üretmektir. Biz de bugün Ordu ilinden olup İstanbul’da yaşayan hemşehrilerimizi temsilen; siyasetçileri, dernek başkanları, belediye başkanları ve diğer sivil toplum örgütlerini burada misafir ediyoruz. Bu konuları ele alacağız değerlendireceğiz.”Açıklamanın ardından Binali Yıldırım’ın Ordulu STK başkan ve temsilcileriyle olan toplantısı basına kapalı devam etti.Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi

“Her türlü desteği vereceğiz.”

Akparti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın toplantısına iştirak eden Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Platformu Başkanı Yücel Yalçınkaya toplantıyla ilgili bir açıklama yaptı. Çok verimli bir toplantı olduğunun altını çizen Başkan Yalçınkaya, şu cümlelerle toplantıyı değerlendirdi:
Bugün Akparti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Sayın Binali Yıldırım ile Ordu milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşu başkanları ve işadamlarımız, kanaat önderleri ile birlikte çok üst düzey ve çok kaliteli güzel bir toplantı yaptık. Şahsım söz alarak bizi ilgilendiren konularla ilgili görüşlerim aktardım ve her türlü desteğimizi vereceğimizi beyan ettik. Çok güzel fikirler öne çıktı. Bu güzel organizasyona katkı sağlayan herkese teşekkür ederken, önderlik yapan İsmet Uçma vekilimize, Şenel Yediyıldız, Ergün Taşçı, Temel Coşkun vekillerimize önderliklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum.
Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi
Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi
Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi
Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi
Binali Yıldırım Ordulu STK temsilcileriyle bir araya geldi

Leave A Comment