ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya'dan Kurban Bayramı Mesajı

İyilik İçin çalışıyoruz, üretiyoruz, kazanıyoruz, paylaşıyoruz. Bu bayram da sizinle birlikte iyilikten ve adaletten yana olmaktan memnunuz.

Anadolu Birleştirici ve Sanayici İş Adamları Derneği (ASİAD) Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Müslüman ülkelerde yaşanan sancılı süreç nedeniyle İslam coğrafyasının Kurban Bayramı’na buruk gireceğini belirterek, “Filistin, Suriye, Irak ve Yemen’in halklarının, aslında sadece Müslümanlar’ın değil, her inançtan insanın zalimlerin zulmü altında inlediğini görmezden gelemeyiz” ifadelerini kullandı. Başkan Yalçınkaya darbeci zihniyetleri ve halkına baskı kurarak iktidar olmaya çalışan yapıları iş dünyası olarak her zaman reddettiklerini altını çizerek vurguladı. Kurban kesme imkanı ve fırsatı olan Müslümanların önceliklerini unutmadan, ihtiyaç sahipleri her neredeyse onlara ulaşmanın en doğru adreslerini bulacağını aktardı.

“İş dünyası iyilik için çalışmak, üretmek, kazanmak ve paylaşmakla yükümlü”

Başkan Yalçınkaya, halk iradesinin egemen olduğu yönetimlerin iktidar olmasının tek temennileri olduğunu ifade ederek, “Türkiye’nin geçmişinde bu kardeş halkların ve ülkelerin yeri nasıl önemli ve özel olduysa bundan sonra da bu kardeşlik bağı devam edecektir. Halklarımız arasında ya da ülkelerimiz arasında bugün yaşanan problemler telafi edilemeyecek hasarlar bırakamayacaktır” dedi. ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, sözlerini şöyle tamamladı:”İnancımız gereği, yeryüzünün huzur ve barış içinde olmasını istiyoruz. Buna mecburuz zaten. Kimin zulme maruz kaldığından daha çok bununla ilgileniyoruz aslında. Bizler de iş dünyası olarak iyilik için çalışmak, üretmek, kazanmak ve paylaşmakla yükümlüyüz. İyilikten ve adaletten yana olmakla yükümlüyüz. Acı ve gözyaşı yerine sevinç ve huzur dolu bayramlara kavuşturması dileğiyle Cenab-ı Hakk’a dua ediyor, İslam aleminin ve ülkemizin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum.”

 

Biz de ASİAD olarak  “Şüphesiz biz sana Kevser’i verdik. O halde Rabbin için namaz kıl ve kurban kes” (Kevser 108/1-2) ayetini hatırlatarak, tüm İslam Âlemi’nin mübârek Kurban Bayramı’nı tebrik eder, tüm Müslümanlara kardeşlik ve huzurla dolu bir bayram dileriz.

 
Yücel YALÇINKAYA
          ASİAD
Anadolu Birleştirici Sanayici
ve İş Adamları Derneği
Kurucu Genel Başkanı
 

Leave A Comment