ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya'nın Malazgirt Zaferinin 948. Yıldönümü Kutlama Mesajı

  • Anasayfa
  • Bizden Haberler
  • ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya'nın Malazgirt Zaferinin 948. Yıldönümü Kutlama Mesajı

ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya'nın Malazgirt Zaferinin 948. Yıldönümü Kutlama Mesajı

ASİAD Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya: “Malazgirt Zaferinin 948. yıl dönümü kutlu olsun”

ASİAD Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, Malazgirt Zaferinin 948. yıl dönümü münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı:

“Kendisinden sayıca ve silah gücü bakımından üstün olan Bizans ordusunu destansı bir şekilde mağlup edip, Türklere Anadolu’nun ve İslamiyetin kapılarını açan büyük zaferin komutanı, aziz ecdadımız Sultan Muhammed Alparslan, 26 Ağustos 1071 Cuma günü zaferden önce giydiği beyaz elbiseyi kefeni görmüş; şehadeti de, muzaffer olmayı da bir saadet kabul etmiştir.

“Ya muzaffer olur gayeme ulaşırım, ya da şehit olarak Cennet’e giderim. Burada emreden sultan ve emredilen asker yoktur. Zira bugün ben de ancak sizlerden biriyim, sizlerle birlikte savaşan bir gaziyim. Ölürsem kefenim, üzerimdeki elbisemdir” nidalarıyla arşı inleten Sultan Alparslan; azmi, azameti, imanı ve kararlılığıyla aziz milletimize daima ilham kaynağı olmuş ve olmaya da devam etmektedir.

Bu vesileyle; Malazgirt’le beraber Anadolu’nun kapılarını Türk milletine ardına kadar açan Sultan Alparslan ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle yad ediyorum. Bu toprakları bizlere vatan yurdu yapan ve bugüne kadar; kanlarıyla destan, inanmışlıklarıyla tarih yazan tüm şehitlerimize, elleri öpülesi ecdadımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Malazgirt Zaferinin 948. yıl dönümünü kutluyorum.”

 
Yücel Yalçınkaya
Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş Adamları Derneği
Genel Başkanı

Leave A Comment