ASİAD Yönetiminden Mehmetçiklere anlamlı mesaj


 
ASİAD YÖNETİMİ MEHMETÇİĞİMİZİ ASKER SELAMI İLE SELAMLADI
ASİAD Anadolu Birleştirici Sanayici ve İş Adamları Derneği Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, ASİAD yönetimi ile derneğin genel merkezinde kahvaltılı bir toplantı düzenledi. Toplantıya katılımın yoğun olduğu gözlendi.
Bir nevi yapılan çalışmaların, faaliyetlerin değerlendirildiği toplantıda söz alan Avrupa Basın Federasyonu Üyesi, Öğretim Üyesi Fahri Yağlı, Türkiye’nin geçmiş olduğu bu zor süreçte, ASİAD olarak her daim ülkemizin yanında duruşunu belirlediğini vurguladı. Uluslararası arenada ASİAD olarak yapılan çalışmalara değinen Yağlı, ASİAD olarak kısa zamanda önemli adımlar atıldığını, ASİAD’ın Anadolu’nun Avrupa’ya dönük bir yüzü olduğunu, siyasi görüş, inanç ne olursa olsun her daim ülke menfaatlerinin ön planda tutulduğunu vurguladı.

Yerli ve milli bir sivil toplum kuruluşu olarak Türkiye’de kısa zamanda önemli işler yapan ASİAD’ın uluslararası alanda Barış Pınarı Operasyonu konusunda büyük bir başarıya imza attığını ifade eden Uluslararası İlişkiler Uzmanı Avrupa Basın Federasyonu Üyesi Salih Kurt, ASİAD’ın Avrupalı liderlere, Avrupa Parlamentosu’na, Avrupa Komisyonu’na Türkiye’nin terörle mücadeledeki haklılığı konusunda bir müzekkere göndererek önemli lobi faaliyetlerinde bulunduğunu anlattı.
Toplantıya katılan farklı sektördeki birbirinden değerli İş adamlarına, muhtarlara, belediye meclis üyelerine, çeşitli sivil toplum kuruluşları başkanlarına teşekkürlerini sunan Başkan Yalçınkaya, ASİAD olarak gün geçtikçe gücüne güç kattıklarını, ASİAD’ın uluslararası alanda da adından söz ettiren bir sivil toplum kuruluşu olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini kaydetti.

ASİAD olarak, siyasi görüşü, inancı ne olursa olsun değerli iş adamlarıyla, siyasetçilerle, sivil toplum kuruluşu başkanlarıyla Türkiye’nin faydasına çalışmalara devam edeceğini vurgulayan Başkan Yalçınkaya, herhangi bir terör örgütünün üyesi olanların, yetimin, öksüzün hakkını yiyenlerin ASİAD’da asla işinin olmayacağını belirtti.
Milli ve yerli bir sivil toplum kuruluşu olmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Yalçınkaya: “Her zaman ülkemize, milletimize, devletimize ve bayrağımıza sahip çıkan bir sivil toplum kuruluşu olduk, bundan sonra da olmaya devam edeceğiz.”
“Özellikle ikili ilişkileri ve yetenekleri ile bu görüşmeleri ve bu yazışmalarımızı yapan, Başkan Yardımcısı olarak da derneğimize güç katacağına inandığımız, Uluslararası Basın Federasyonu üyesi, Basın Elçisi Salih Kurt’a huzurlarınızda teşekkür ederim.” dedi.
Başkan YALÇINKAYA;
Ülkemizin Güzide üniversitelerinden Başkan yardımcımız Salih Kurt beyin bu yazışmalarının ve kullandığı materyalleri uluslararası  ilişkilerde ders olarak işletilmek istenmesi ASİAD Ailesi olarak bize ayrı bir güç verdi dedi.
Programa katılan ASİAD yönetici ve üyelerinin görüş, düşünce ve önerilerini dile getirdiği toplantı sonunda hatıra fotoğrafı çektiren ASİAD Yönetimi, fotoğrafta asker selamı vererek Barış Pınarı Operasyonu yürüten Mehmetçiğimize anlamlı bir mesaj gönderdi.
BarışPınarı Harekatı
Sayın KURT
 
 
 
 
 
 

Leave A Comment