İŞDÜNYASINDA BİRLİK VE BERABERLİĞİN MERKEZİ ASİAD

BAŞKAN POYRAZ; “YÜCEL YALÇINKAYA DEMEK DERNEKÇİLİK VE STK ÖNDERLİĞİ DEMEKTİR”

Ulusal ve uluslararası yapılanmasıyla gündem oluşturan çalışmalara imza atan Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği ASİAD, birlik ve beraberliğin merkezi olmaya devam ediyor. Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Akın İlhan ve MHP İlçe Başkanı Cenap Yağmur ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmeler ve görüş alışverişinde bulunan kurucu başkan Yücel Yalçınkaya yönetimindeki ASİAD, verimli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı. Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Yücel Yalçınkaya demek dernekçilik ve STK önderliği demektir” dedi.

İş dünyasının çatı merkezi Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği ASİAD, ulusal ve uluslararası çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Merkezi Çekmeköy’de faaliyet gösteren ASİAD, ilçenin yeni Kaymakamı Resul Çelik, Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ile Yardımcıları Fatih Sırmacı, Şahmettin Yüksel, Latif Coşar, Ahmet Epli ve Mahmut Sezgin, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Akın İlhan, MHP İlçe Başkanı Cenap Yağmur, Meclis Üyeleri Seyithan Turan, Bora Kılıç ve Şükrü Bakar, çok sayıda dernek başkanı, kanat önderi, muhtarlar ve yönetim kurulu üyelerini kahvaltılı toplantıda ağırladı.

Sohbet havasında, karşılıklı istişare ve görüş alışverişi şeklinde devam eden programda konuklarına teşekkür eden ASİAD Başkanı Yücel Yalçınkaya, her görüş ve düşünceden farklı fikirlerin buluşma merkezi bir sivil toplum örgütlenmesi olduklarını ifade etti. Asya’dan Avrupa’ya dünyanın bir çok ülkesinde temsilcilikler düzeyinde örgütlü bir sivil insiyatif olduklarını kaydeden Başkan Yalçınkaya, “Milli ve manevi değerlerimize sonuna kadar bağlı olan ASİAD, her zaman ülkesinin ve devletinin yanında yer alan bir yapıdır. Her biri ülke ekonomisine önemli katma değerler sunan ASİAD ailesinin üyeleri, gerektiğinde milletinin çıkarları için verilecek tüm görev ve sorumlulukları almaya hazırdır” şeklinde konuştu. Derneğin üye yapısı ve bugüne kadar yaptığı bazı çalışmalardan da bahseden Yalçınkaya, “Gücünü iş dünyasından alan ASİAD, birleştirici yönü ile her geçen gün daha da büyüyen ve güçlenen bir ivme kazanmıştır” dedi.

ASİAD ailesine çalışmalarında başarılar dileyen MHP İlçe Başkanı Cenap Yağmur da konuşmasında sivil toplum kuruluşlarının önemine değindi ve Başkan Yücel Yalçınkaya ile iş dünyasının önemli bir gelişme içerisinde olduğunu vurguladı.

Ak Parti Çekmeköy İlçe Başkanı Av. Akın İlhan, ASİAD’ın medeniyet tasavvuru ile dijitalleşme ve kurumsal kimlik noktalarında önemli çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade etti. Başkan İlhan, “ASİAD’ın akademik yapıdan oluşan istişare kurulu ile daha da güçlü olacağına inanıyorum. Milli ve manevi değerlerimize sımsıkı bağlı tüm STK’larımızın sonuna kadar yanındayız ve bu noktada ASİAD’ın da her zaman yanında olduğumuzu bildirmek isterim” şeklinde konuştu.

Çekmeköy’de Yücel Yalçınkaya’nın dernekçilik ve sivil toplum önderliği demek olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Poyraz; “Bu işler emek ve özveri ister. ASİAD Başkanımız Yücel Yalçınkaya da hiçbir zaman makam ve koltuk sevdalısı olmadan fedakarlık yapan bir kardeşimiz. Kendisi her zaman birleştirici yanı ile öne çıkmıştır. Burada da birbirinden değerli iş insanlarımızı görüyorum. Ülkemiz üretim ve sanayi noktasında hamdolsun çok iyi bir düzeydedir. Bir çok fabrikamız çalıştırmaya personel bulamıyor. Çalıştıracak eleman bulamadığı için işyerini kapatacağını söyleyen işadamlarımız var. Allah her birinize kolaylıklar versin” dedi.

Çekmeköy’ün yeni Kaymakamı Resul Çelik de konuşmasında ASİAD’ın birleştirici yönünü çok anlamlı bulduğunu kaydetti. Bir ve beraber olmak, sevmek ve sevilmek için sevgi köprüleri tesis etmek gerektiğini vurgulamayan Kaymakam Çelik, “Burada bugün sevgi köprüleri tesis edildiğini görüyorum. İş dünyamız gerek pandemi sürecinde gerekse diğer tüm zor zamanlarda ülkesi ve milleti için her türlü fedakarlığı yapmıştır. Hepimiz Çekmeköy için son derece önemli projeler ve hizmetler üretiyoruz. Bu manada Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Çekmeköy Belediyemiz nezdinde Başkanımız Sayın Ahmet Poyraz’a eğitim projelerinden dolayı verdiği ödül son derece kıymetlidir. Kendilerini bir kez daha tebrik ediyorum. ASİAD ailesini tanımaktan ve bugün bu davetine icabet etmekten çok mutlu oldum. Önümüzdeki süreçte hep birlikte bu şehre hizmet noktasında birlik ve beraberlik içerisinde olacağız” dedi.

Leave A Comment