YALÇINKAYA; “İŞ DÜNYASININ BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

  • Anasayfa
  • Builder
  • YALÇINKAYA; “İŞ DÜNYASININ BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Geçtiğimiz 10 Ocak’ta kutladığımız Gazeteciler Günü vesilesi ile basın mensuplarıyla biraraya gelerek günlerine kutlayan Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği Kurucu Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, “Milli birlik ve beraberlik yolunda basın olmazsa olmazımızdır” dedi. Programda ASİAD’ın İngiltere temsilciliği için İsmail Karakaş ve yüksek istişare kuruluna da Ali Keskinbıçak belirlendi.

Anadolu Birleştirici ve Sanayici İşadamları Derneği ASİAD’ın toplumsal buluşmalara ev sahipliği yapan istişare programları sürüyor. Geçtiğimiz 10 Ocak vesilesi ile gazeteciler gününe yönelik basın mensuplarıyla bir araya gelen ASİAD Kurucu Genel Başkanı Yücel Yalçınkaya, önemli açıklamalarda bulundu. Anadolu Yazarlar ve Gazeteciler Derneği AYGAD Başkanı Ahmet Işıkdağ ile yardımcılarının yanı sıra basın mensuplarının yoğun katılım gösterdiği programda gerek ASİAD gerekse gazetecilik üzerine istişarelerde bulunuldu. Programda ASİAD’ın İngiltere temsilciliği için gazeteci İsmail Karakaş ve yüksek istişare kuruluna da Ali Keskinbıçak belirlendi. ASİAD Genel Başkanvekili Fahri Yağlı ve dernek yöneticileri de basın mensupları ile istişarelerde bulundular.

Her yıl farklı bir konuyu ele aldığımız Türkiye Ekonomisi Raporları, ekonomide ideal duruma yaklaşmak için hangi adımların atılması gerektiğini somut önerilerle ortaya koyan nitelikli birer araştırma olarak literatürde ASİAD Başkan Vekili Fahri Yağlı ve akademisyenlermiz ile beraber hazırlamış olduğu, Yollar: Orta Gelir Tuzağı” temalı 2021 yılı raporumuz, “Güven Ekonomisinde Büyümenin Finansmanı” isimli 2020 yılı raporumuz, 2021 yılında hazırladığımız “Ticaret ve Uluslararası sunumlarımız gerek değindikleri sorunlar bakımından gerekse içerdikleri öngörülü yaklaşım ve ayrıntılı öneriler bakımından, dikkat çekmeyi başarmıştır.

Türkiye’nin önde gelen akademisyen ve uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan raporlarımız, ülkemizin karşılaştığı ekonomik sıkıntıların atlatılması adına kapsamlı çözüm öneriler sunmaktadır. ASİAD milli ve manevi değerlere bağlı sanayici, iş adamları, iş kadınları, akademisyen ve sosyal kurum ve kuruluşlarda kanaat önderlerinin, içinde yer aldığı bir  sivil toplum kuruluşudur. Vizyon misyon ve amaç çerçevesinde mücadele alışkanlığını devam ettirerek, devlet, millet ve bayrak sevgisini ilke edinmiştir.”

Leave A Comment